Tuina-Čínska tlaková

Tuina-Čínska tlaková

Tuina-Čínska tlaková

Komentáre vypnuté na Tuina-Čínska tlaková

 

Jej podstatou je regulovanie dvoch zložiek jin a jang,  ktoré podľa starej čínskej filozofie predstavujú dve opačné a vzájomne sa doplňujúce sily, prítomné vo všetkých živých aj neživých častí vesmíru. Ak tieto nie sú v rovnováhe, telu treba pomôcť odblokovať miesta a znovu obnoviť sieť meridiánov. Masáž sa vykonáva pomocou klepania,tlačenia a masírovania.

Všetci túto formu liečenia inštinktívne používame, keď si napríklad masírujete rukami čelo, aby ste zmiernili bolesti hlavy. Masáž je vrodená intuitívna činnosť, ale tradičná orientálna medicína, praktizovaná viac ako 3000 rokov v Číne a Japonsku, rozvinula tento úkon v liečebné umenie, využívajúce systém zvláštnych masážnych bodov. Akupresúra je kombináciou masáže a akupunktúry, ktorá je jej predchodkyňou. Je stále široko využívaná v japonských domácnostiach.

Namiesto vpichovania ihiel používajú liečitelia silný tlak palcov alebo končekov prstov v miestach akupresúrnych bodov, zhodných s akupunktúrnymi, čo prináša úľavu od bolesti.
Akupresúra posilňuje samoliečivé schopnosti tela, zvyšuje vitalitu a pôsobí preventívne proti ochoreniam. Podobná ako akupunktúra sa používa k vyrovnávaniu tokov energie, nazývanej ČCHI, ktorá má pretekať neviditeľnými kanálmi, známymi ako meridiány.

Liečitelia tvrdia, že úspešne zmierňuje veľké množstvo problémov vrátane alergie, artritídy, astmy, bolestí chrbta, obehových problémov, nespavosti, migrény a napätia.

Akupresura má všestranné využitie. Akupresurne body sa stimulujú a tým sa uvoľňuje nahromadená zablokovaná energia, ktorá je často príčinou rôznych zdravotných problémov.

Zablokovanie akupresúrnych bodov pociťujeme ako fyzicku bolesť, nedostatok energie alebo nepohodlia. Na emočnej úrovni môžeme cítiť frustráciu či psychické podráždenie. Pomocou akupresurnej masáže docielime harmonizácie nielen svalov, úponov a celého pohybového aparátu, ale pocítime úľavu i na duševnej i fyzickej úrovni.

Tuinou obnovujeme anatomické pomery, korigujeme tok energie, aktivujeme organizmus k autoregulácii, stimilujeme energiu v meridiánoch, uvoľňujeme stuhnutosť kĺbov a svalov. Má tonizačný a sedatívny účinok, harmonizuje.

 

 

 

About the author:

Kontaktujte nás

Masérsky salón FLÓRA
Štúrova 59/2
03 101 Liptovský Mikuláš

mobil: 0902 191 062
e-mail: jaroslavmikula72@gmail.com

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny masérskeho salónu FLÓRA sú na objednávku.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom.

Mapa stránok

Back to Top