Shiatsu-Japonská tlaková

Shiatsu-Japonská tlaková

Shiatsu-Japonská tlaková

Komentáre vypnuté na Shiatsu-Japonská tlaková

Shiatsu je tradičná japonská metóda známa už aspoň 8 000 rokov. Masíruje sa na zemi v oblečení. V japončine „shi“ znamená prst, „atsu“ tlak, z čoho vyplýva, že nejde o tradičnú olejovú masáž, ako ju poznáme my, ale masér využíva tlak prstov, palcov, dlaní, lakťov, kolien alebo chodidiel. Teória shiatsu je podobná čínskej akupresúre: vďaka nej sa reguluje tok energie „qi“ v človeku. V tele je niekoľko meridiánov, známych aj ako energetické kanály, v ktorých je nahromadená energia.

Ak sa necítite dobre, je to práve preto, že energetické body v tele sú blokované, energia sa teda nerozkladá pravidelne. Práve masážou sa ich terapeut snaží vrátiť do rovnováhy.

Naše telo je v neustálom procese balansovania. Tak ako všetko v prírode, i ono si hľadá harmóniu. Všetky choroby sú prejavom snahy tela získať znovu stratenú rovnováhu. Inteligentnejšou cestou je však chorobám predchádzať. To je prevencia, shiatsu je terapiou preventívnou. Pravidelná terapia shiatsu udržuje tok energie Ki v plynulom pohybe bez blokád či stagnácií. Shiatsu smeruje k celistvosti človeka. Jeho účelom je znovuzískanie harmónie medzi človekom a vesmírom. Shiatsu nikdy pacienta nelieči. Pacient sa musí liečiť sám. Praktik shiatsu ho len stimuluje, pomáha navodiť správny smer. Slúži mu ako zrkadlo a dáva mu príležitosť k sebereflexii skutočnej príčiny jeho kondície. K tomu, aby človek dosiahol trvalého vyliečenia, aby žil plne a dynamicky, je harmónia s prírodou nutná.

Podobne ako akupresúra i shiatsu využíva tlaku na stovky povrchových bodov (tubo) na meridiánoch (cestách energie) k stimulácii toku čchi (životní síly) týmito kanálmi.
Shiatsu je bezpečná a účinná technika, zameraná predovšetkým na prevenciu, ale pre určité ochorenia sa používa tiež ako forma fyzioterapie. Pôsobí na elektromagnetické sily tela, ktoré sú v obzvlášť vysokých nebo nízkych koncentráciách v oblastiach tlakových bodov. Stimulovaním alebo ukľudňovaním týchto bodov sa shiatsu snaží dosiahnuť obnovenie rovnováhy kvantity a kvality elektromagnetickej energie rozvádzanej po meridiánoch, z čoho má prospech nielen telo, ale tiež myseľ, city a duch.

Shiatsu môže pomôcť v celej rade každodenných ochorení, napr.pri bolestiach hlavy a pri migréne, pri bolestiach chrbta a zubov. Pomáha  tiež pri zažívacích problémoch, zápche a preháňaniu. Rekonvalescentom i ďalším pacientom vracia vitalitu a odolnosť. Je prospešná tiež ľuďom, ktorí trpia stresom, napätím, depresiami a nespavosťou. Ľuďom s chronickou stuhnutosťou zvyšuje všeobecnú mobilitu a prispieva k uvoľneniu kĺbov a svalov. Priaznivé výsledky vykazuje táto liečba aj pri športových úrazoch a poraneniach.

Shiatsu je tiež program pre celé telo, zamerané na prevenciu vymenovaných problémov, na úpravu krvného obehu, nervového a imunitného systému, podporuje vylučovanie jedovatých látok a posilňuje kosti.

 

 

 

About the author:

Kontaktujte nás

Masérsky salón FLÓRA
Štúrova 59/2
03 101 Liptovský Mikuláš

mobil: 0902 191 062
e-mail: jaroslavmikula72@gmail.com

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny masérskeho salónu FLÓRA sú na objednávku.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom.

Mapa stránok

Back to Top