Reflexná masáž chodidla

Reflexná masáž chodidla

Reflexná masáž chodidla

Komentáre vypnuté na Reflexná masáž chodidla

Na našich chodidlách je presná mapa celého našeho tela, ktorú môžeme využiť nielen na spoľahlivú diagnostiku, ale zároveň na prevenciu a taktiež uvoľnenie a nápravu porúch nášho organizmu. Používali ju staré civilizácie dávno pred naším letopočtom.

Táto masáž je najuznávanejším spôsobom doplňujúcej liečby na celom svete. Je najstaršou a najúčinnejšou terapeutickou technikou. Používa sa jednak preventívne alebo pri liečbe už existujúcich problémov. Má účinok na metabolizmus, pokožku, svaly, ale aj na nervy, krvné cievy a bunky, a prekrvuje organizmus. Pri masáži sa využíva pôsobenie tlaku rúk. Dotyk maséra nemôže nič nahradiť.

Reflexná masáž chodidiel je technika, ktorá v organizme posilňuje zdravie a ovplyvňuje chorobné reflexné zmeny. Je to súbor masážnych hmatov zameraných na tlakové body na  nohe. Využíva vzťahy medzi orgánmi a reflexnými bodmi na plôškách nôh. Pri masírovaní týchto reflexných zón sa dá očakávať terapeutická odozva v určitej časti tela. Medzi nervovými zakončeniami na chodidlách a telesnými orgánmi existuje reflexné prepojenie. Liečebný účinok sa získa cez citlivé nervové zakončenia, ktoré reflexnou cestou vedú vzruchy z povrchu kože na vnútorný orgán alebo iný systém. Masírovaním reflexných bodov v tkanivách vyvoláme podráždenie a pomocou centrálnej nervovej sústavy vzniká výsledok podráždenia.
Ovplyvňujeme tak telesný, ako aj psychický stav pacienta.

Komu môže reflexná terapia pomôcť:

Tento spôsob liečby rozhodne nie je „všemohúci“, ale používa sa na liečenie množstva bežných ochorení vrátane bolestí chrbta, zažívacích problémov, migrény, menštruačných problémov, problémov prínosových nosných dutín a stresu. Údajne bol zaznamenaný úspech i pri liečbe vážnejších ochorení, napr. pri srdcových problémoch, roztrúsenej skleróze a mŕtvici. Reflexológovia dokonca tvrdia, že môžu niekedy odhaliť i hroziace alebo latentné choroby a potom ich preventívne liečiť alebo eventuálne odporučiť pacienta k špecialistovi.

Pokiaľ sa podrobíme tejto terapii pravidelne raz za mesiac alebo za dva, udržíme sa v dobrej zdravotnej kondícii a dozvieme sa včas o varovných signáloch ochorení.

 

 

 

About the author:

Kontaktujte nás

Masérsky salón FLÓRA
Štúrova 59/2
03 101 Liptovský Mikuláš

mobil: 0902 191 062
e-mail: jaroslavmikula72@gmail.com

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny masérskeho salónu FLÓRA sú na objednávku.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom.

Mapa stránok

Back to Top