Moxovanie

Moxovanie

Moxovanie

Komentáre vypnuté na Moxovanie

Je to technika teplom, dodáva stratenú energiu, tonizačná technika, používa sa pri dlhodobých chronických ochoreniach, zvyšuje imunitu, zlepšuje a zrýchľuje metebolizmus, zlepšuje prekrvenie v oblasti moxovania. Úlohou liečby je dodať chorému stratenú, alebo zoslabenú bioenergiu teplom. Teplom sa hlavne liečia dlhotrvajúce, vysiľujúce, chronické ochorenia. Vedecké overovacie testy dokázali, že na mieste prehrievania tkaniva sa tvoria rôzne bielkovinové látky, ktoré napomáhajú zvyšovať obranyschopnosť organizmu, stabilizovať vegetatívny nervový systém, zrýchľuje sa látková výmena, zvyšuje sa prekrvenie a uvoľnenosť svalstva. Pri moxovani využívame teplo ktoré sa tvorí horením palinového vlákna kde v ohnisku teplota je 825°C, ktorá preniká do svalov, ohrieva dráhy a dráhové obehy, podporuje cirkuláciu energie (Čchi) v organizme zbavuje chladu a vlhkosti. Prívodom tepla sa zrýchľuje obeh energie (Čchi), krvný obeh, odstraňuje sa stagnácia krvi doplňuje sa spotrebovaná energia (Čchi).

Liečebné účinky prehrievania :

Uvoľňujú sa látky ktoré majú vplyv na systém telových tekutín, centrálnu nervovú sústavu, prostredníctvom ktorej sa pozitívne ovplyvňujú porušené funkcie organizmu.

Obnovuje sa nervová regulácia v organizme, normalizujú sa procesy podráždenia a útlmov. Reakcia cievneho systému sa prejavuje zúžením a následným rozšírením ciev, spomalením pulzu a pozitívnym ovplyvnením krvného tlaku. Zrýchľuje sa vylučovanie žlče a ovplyvňuje sa pohyb čreva. Pozitívne sa mení množstvo krvotvorných a lymfotvorných látok

Po moxovaní ostáva na koži sčervenanie, ktoré veľmi skoro zmizne. Môže vzniknúť aj malý pľuzgierik, kožu nestrhávame, tekutina sa po pár dňoch vstrebe aj bez infekcie. Hneď po moxovaní by sa nemalo piť nič studené. Je to logické, privedené teplo by sme nemali neutralizovať chladom. Z toho dôvodu by sme sa tiež po moxovaní nemali vystavovať chladu, ale zdržať sa ešte istý čas v teplej miestnosti.

V priebehu tisícročí boli zozbierané bohaté skúsenosti o ochoreniach, ktoré sa dajú moxou úspešne liečiť. Hlavnou oblasťou použitia sú predovšetkým stavy vyčerpanosti, dlhotrvajúce ochorenia dýchacích ciest, poruchy tráviaceho traktu, gynekologické ochorenia, poruchy močových orgánov, neplodnosť, bolesti v krížoch a ochorenia kĺbov, celkovo reumatické bolesti pohybového aparátu, pocity chladu v tele, rekonvalescencia po chronických ochoreniach alebo operáciách, liečba depresie. Choroby a bolesti zapríčinené chladom, vlhkom, prievanom a zmenami ročných období. Moxovanie má tiež významný imunostimulačný efekt. V tradičných dielach čínskej medicíny sa uvádza, že pravidelné moxovanie určitých bodov na tele dokonca predlžuje život.

 

 

 

About the author:

Kontaktujte nás

Masérsky salón FLÓRA
Štúrova 59/2
03 101 Liptovský Mikuláš

mobil: 0902 191 062
e-mail: jaroslavmikula72@gmail.com

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny masérskeho salónu FLÓRA sú na objednávku.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom.

Mapa stránok

Back to Top