Medová detoxikačná

Medová detoxikačná

Medová detoxikačná

Komentáre vypnuté na Medová detoxikačná

Túto metódu prevzali mnohí liečitelia a pomáha k zlepšeniu stavu mnohých chorôb. Ale aj k revitalizácii organizmu, zvládnutie stavu slabosti z dôvodu stresu, zlepšuje stav chronických chorôb, spomaľuje stárnutie, pomáha sa zbavovať škodlivín z tela. Pod pojmom medová masáž si každý predstaví niečo príjemné, jemné a sladučké. Možno teraz niekoho sklamem, ale nie je to celkom tak. Táto masáž môže byť aj trocha bolestivá, ale zato jej účinok nám to viacnásobne vynahradí.

Liečivé účinky medu sú nám známe už od staroveku a asi by sme aj u nás márne hľadali človeka, ktorý o tom ešte nepočul. Jeho účinky popisovali v slávnych knihách napríklad Avicenna či Plinius starší. Neskôr ho v liečení vytlačila chémia, ale na vidieku sa používal stále a k jeho „znovuobjaveniu“ v liečiteľstve prispel napríklad aj kňaz Sebastian Kneipp. Starí Egypťania používali síce posvätený med od posvätných včiel, ale náš takisto vynikajúco pomáha v rôznych situáciách. Bežne sa využíva na liečenie rán, na zlepšenie trávenia, pri dýchacích problémoch, regenerácií pečene, obličiek a tiež anémií, pri čom má dôležité miesto ako potravina, ktorá obsahuje obrovské množstvo vitamínov a minerálov. Jeho zloženie sa rôzni podľa zmesi kvetov navštívených jednotlivými včelstvami, ktoré med vyprodukovali, a tiež podľa lokality, obdobia a sezóny. Poznáme kvetinové medy ako repkový, z lúčnych kvetov, agátový – svetlý a redší, i medovicové – lesný medík tmavý. Používame k nej najlepšie agátový med, pre jeho vyšší obsah vody, prípadne repkový. Lesný med má aj silnejšie zloženie a je hustejší, používame ho opatrnejšie. Výhodné je, ak máme med z čo najbližšieho okolia nášho bydliska, ten je pre náš organizmus najlepší.

Medom natrieme chrbát ošetrovaného, tak pôsobí jeho liečivá sila priamo cez pokožku a dostáva sa do krvi. V druhom kroku špeciálnymi pohybmi rúk „pumpujeme“ či „vysávame“ staré toxíny a usadeniny až z hĺbky tkaniva, dokonca až z kĺbov. Miesta, na ktorých sa po krátkom čase vytvorí belavá žuvačkovitá hmota, boli zanesené najviac. Takýmto spôsobom sa očisťujú aj vnútorné orgány.

Metóda masáže medom je vhodná pri tzv. civilizačných chorobách a ich prevencií..
Masírujeme len chrbát, v istom prípade je možné aj koleno. Pri vyťahovaní toxínov z nôh pomáha masáž od krížovej oblasti smerom hore a pri detoxikácií hlavy a ramien sa pôsobí od vrchu chrbta smerom dolu.

 

 

 

About the author:

Kontaktujte nás

Masérsky salón FLÓRA
Štúrova 59/2
03 101 Liptovský Mikuláš

mobil: 0902 191 062
e-mail: jaroslavmikula72@gmail.com

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny masérskeho salónu FLÓRA sú na objednávku.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom.

Mapa stránok

Back to Top