Klasická masáž

Klasická masáž

Klasická masáž

Komentáre vypnuté na Klasická masáž

Klasickú masáž nájdete aj pod označením švédska alebo lingova. Dôvod je jednoduchý, za priekopníka modernej formy masáže sa považuje Švéd Per Henrik Ling. Vychádzal z čínskej, egyptskej,  gréckej a rímskej tradície ktoré skombinoval s vlastnými poznatkami a skúsenosťami.

Princip masáže je jednoduchý, dotyk stimuluje. Inými slovami to znamená že ak sa dotknete kdekoľvek, telo zareaguje. Jemné pohladenie môže navodiť uvoľnenie. Naopak hlbší hmat môže mať za následok že sa krv rýchlejšie rozprúdi cievami naspäť k srdcu. Prípadne sa dá dotykom stimulovať dôkladnejšie prekrvenie bolestivých svalov.

Masáž nám pomaha zlepšiť prekrvenie pokožky, podkožia a pomáha uvolňovať stuhnuté a bolestivé svaly. Podieľa sa na zlepšenom vyplavovaní odpadných látok z organizmu. Pravidelnou masážou sa pokožka stáva pružnejšou a možete predísť bolestiam ktoré bývajú dôsledkom stuhnutia svalstva v oblasti šije, medzi lopatkami a krížoch, dolných končatín a rúk. Celkovo pôsobí nielen na telo ale aj na psychiku.

Masáž nie je len prostriedkom k uvoľneniu stresu, napätia a k podpore liečby, povzbudzuje tiež krvný obeh, omladzuje naše unavene telá a umožňuje nám tak lepšie čeliť nástrahám každodenného života. Jedným z najprospešnejších účinkov masáže je navodenie hlbokého uvoľnenia, zmiernenia napätia a stresu ktorý údajne, či už priamo alebo nepriamo je príčinou takmer ¾ všetkých chorôb. Každý nerv v našom tele s tisícami nervových zakončení v koži vysielajú odkazy do mozgu, kde je riadiacim centrom celého nervového systému. Zaznamenáva všetko čo sa s naším telom deje a tak aj s našimi pocitmi a náladami. Dotyky takto súvisia s emóciami a práve z toho dôvodu dokáže masáž účinne odstrániť či zmierniť stres.

 

 

 

About the author:

Kontaktujte nás

Masérsky salón FLÓRA
Štúrova 59/2
03 101 Liptovský Mikuláš

mobil: 0902 191 062
e-mail: jaroslavmikula72@gmail.com

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny masérskeho salónu FLÓRA sú na objednávku.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom.

Mapa stránok

Back to Top