Bankovanie

Bankovanie

Bankovanie

Komentáre vypnuté na Bankovanie

Bankovanie používa podtlak. Prikladajú sa najčastejšie na chrbát, masér naplní nahriatým vzduchom banku a priloží na miesto. Nahrieva sa buď chumáčom horiacej vaty ktorú vloží do banky, alebo plameň sviečky. Pri ochladzovaní sa vytvorí podtlak a tak sa banka prisaje na pokožku. Pohyb musí byť rýchly, preto masér najprv nahmatá miesto na ktoré sklenenú banku priloží.

Bankovanie vychádza s teórie že pri ťažkostiach vnútorných orgánov sa na chrbte vytvárajú citlivé miesta ktoré stvrdnú. Škodliviny ktoré lymfa neodviedla sa zoskupujú vo väzive pod kožou alebo vo svaloch. Keď vznikne podtlak, banka vtiahne dovnútra kožu i s podkožím. Potom popraskajú drobné cievky a vzniknú malé krvné výrony. Pohne sa však aj lymfa v okolí. Po opakovanej aplikácii baniek sa stratia bolesti a upraví sa i funkcia príslušného vnútorného orgánu.

Bankovanie je aplikácia prikladania baniek (sklenených pohárikov) na telo človeka za účelom prekrvenia. Je to jedna z metód účinne pôsobiacich na rôzne problémy súčasného spôsobu života ľudí. Bankovaním očistíme telo od škodlivín, osviežuje a regeneruje postihnuté orgány tela, reflexne pôsobí aj na vzdialené orgány, prekrvením kože zlepšuje ich výživu a tým  aj ochrannú funkciu celého tela.

Banky sú využívané starobylou čínskou metodou, která využíva podtlak k vyvolaniu lokálneho prekrvenia tkanív a orgánov, kde zbavuje dané miesto škodlivých látok.

Jedná sa o metódu očištenia organizmu a celkovej úľavy ztuhnutosti svalov, ktoré zpôsobujú bolesti.

Pomôže pri:

nachladnutí, chrípke, horúčkových ochoreniach, astme a kašľu, bolesti chrbta bolesti brucha, svalov, kĺbov, hlavy a zubov, pri gynekologických problémoch a ochorení vnútorných orgánov, únave, nespavosti, zápche, pri kožných alebo žilných problémoch, celulitíde a iných zdravotných problémoch.

 

 

 

About the author:

Kontaktujte nás

Masérsky salón FLÓRA
Štúrova 59/2
03 101 Liptovský Mikuláš

mobil: 0902 191 062
e-mail: jaroslavmikula72@gmail.com

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny masérskeho salónu FLÓRA sú na objednávku.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom.

Mapa stránok

Back to Top