Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž

Komentáre vypnuté na Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž pre tehotné, kojencov a deti

Každá masáž je skutočnou originalitou, dôraz je kladený na pocity pohodlia, ale aj na individuálny pocit. Pomáha prekonávať únavu, napätie a vedie k znovuobjaveniu stratenej energie. Väčšina starovekých kultúr východu Európy, Ázie, Afriky aj Ameriky používala dotyky so svojimi novonarodenými deťmi a mamičkami úplne automaticky. Puto s nimi nadväzovali pomocou rastlinných olejčekov tak, že s nimi svoje deti masírovali a hladkali. To isté by malo platiť aj dnes-účinok hladkania a dotýkania totiž funguje v každej dobe a za každých okolností. Keď sa dieťa narodí, začína komunikácia tým najprirodzenejším spôsobom-dotykom a vôňou matky a dieťaťa. Masíruje sa veľmi pomaly, jemne a rytmicky, s neprerušovaným kontaktom medzi dieťatkom a masírujúcou osobou. Je to veľmi príjemná relaxačná technika ktorá je vhodná nielen pre bábätká ale aj dospelých. Uľahčuje zmeny prebiehajúce v tele a súčasne je vynikajúcou prípravou na pôrod, vďaka masáži sa uvoľňuje napätie v tele a svaloch. V tehotenstve a období po ňom sú myseľ aj telo vystavené nadmernej záťaži a preto je potreba uvoľnenia a relaxácie o to dôležitejšia. Túto masáž ocenia aj deti pre ktoré to bude uvoľňujúci zážitok, pri ktorom vôňa esenciálnych olejov im pomôže zrelaxovať sa alebo bude pôsobiť stimulujúco. Masíruje sa veľmi pomaly, jemne a rytmicky, s neprerušovaným kontaktom medzi dieťatkom a masírujúcou osobou.

Vône esenciálnych olejov rôznych rastlín, kvetov, či ovocia spúšťajú v ľudskom tele zvláštne reakcie. Takto liečili už v starovekom Egypte. Vdychom sa molekuly arómy dostávajú do krvného obehu a v podstate nos odovzdáva o príslušne aróme informáciu mozgu, ktorý ju ďalej spracováva. Veľmi zjednodušene na takomto princípe funguje aromaterapia. Správne zvolená vonná silica môže pomôcť ako prevencia proti nachladnutiu, bolestiam hlavy, alergiám , depresiám a mnohým ďalším ochoreniam.

Regulácia hormónov

Štúdie vykonané počas posledných 10 rokov ukazujú že hladina stresových hormónov a hormónov spojených so schopnosťou relaxovať sa dokázateľne zmení čo ovplyvňuje náladovosť ako aj kardiovaskulárne zdravie. Hormóny ako noradrenalín a kortizol (“stresové hormóny”) sa znížili a naopak hladina dopamínu a serotonínu (nízka hladina týchto hormónov je spojená s depresiami) boli u žien, ktoré takúto masáž raz týždenne/počas piatich týždňov absolvovali, sa zvýšila. Tieto zmeny v hladine hormónov taktiež znížili komplikácie pri pôrode no a novorodenci sa rodili s vyššou hmotnosťou. Všetko ukazuje na fakt, že takéto masáže majú blahodárny účinok na matku aj novorodenca, keďže tehotnej žene pomáhajú oddychovať.
Pokiaľ si ale na masáž vyčleníte pravidelne čas, tak okrem už vyššie uvedných priaznivých vplyvov sa kladne upraví aj kvalita spánku, čo v nemalej miere pôsobí na celkový priebeh života.

 

 

 

About the author:

Kontaktujte nás

Masérsky salón FLÓRA
Štúrova 59/2
03 101 Liptovský Mikuláš

mobil: 0902 191 062
e-mail: jaroslavmikula72@gmail.com

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny masérskeho salónu FLÓRA sú na objednávku.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom.

Mapa stránok

Back to Top