Anticelulitidna masáž

Anticelulitidna masáž

Anticelulitidna masáž

Komentáre vypnuté na Anticelulitidna masáž

Je zameraná na dolné končatiny – stehná, zadok, bruško s prvkami jemných a mäkkých techník s použitím princípov a zásad drenáže lymfatického systému.

Celulitída spôsobuje hromadenie rôznorodého množstva odpadových látok v ľudských tkanivách.

Anticelulitídna masáž je zameraná na zmiernenie a zastavenie celulitídy. Celulitída je neodtečená sfibrotizovaná lymfa v kombinácii zväčšených a zmnožených tukových buniek. Zmnožené a zväčšené tukové bunky sú príčinou blokády odtoku lymfy, ktorá sa stále tvorí a keď neodteká fibrotizuje a vytvára tuhé hrbolčeky. Celulitída je vlastne zápal buniek kože. Je to vážne ochorenie kože a podkožia sprevádzané bolesťou, začervenaním, opuchom a teplotou. Tlakom tukových buniek sa poškodzujú lymfatické cievy a dochádza k zhoršeniu rezorbcií tkanivového moku. Zhoršuje sa odvod nielen metabolitov ale aj bielkovín. Tieto bielkoviny fibrotizujú a v podkoží sa vytvarajú hrbolčeky-pomarančová kôra.

Pri anticelulitídnej masáži ide o odstránenie spomalenej alebo zastavenej lymfy z podkožia kde bielkovinová zložka lymfy sa mení na fibrín. V partiách kde sa zhromadí a zväčšuje tukové tkanivo je znížená činnosť svalov, ako lymfatickej pumpy. Pri masáži sa sústreďujeme pomocou masážnych hmatov a za pomoci olejov tieto oblasti prekrviť, rozhýbať a umožniť voľné prúdenie lymfy čo má za následok zlepšenie vzhľadu pokožky a zmiernenie príznakov celulitídy.

Anticelulitídna masáž je zameraná na redukciu celulitidy, zlepšenie kvality pokožky, formovanie postavy. Táto špeciálna masáž pôsobí na tukové bunky a stimuluje podkožnú štruktúru pre lepší podkožný metabolizmus a zlepšenie odtoku odpadových látok, ktoré sú zodpovedné za „pomarančový vzhľad“ pokožky. Zbavuje toxických látok a zlepšuje krvný obeh.  Po ošetrení dochádza k viditeľnej redukcii podkožných tukových vankúšikov, skvalitneniu a spevneniu pokožky.

Zvýšené riziko vzniku celulitídy sa vyskytuje v tehotenstve, počas používania hormonálnej antikoncepcie, v puberte, v období menopauzy a u žien, ktoré používajú hormonálnu substitučnú liečbu.

Porucha cirkulácie krvi a predovšetkým lymfy v podkoží významne zasahuje do mechanizmu vytvorenia celulitídy. Obmedzená funkcia lymfy spôsobuje ukladanie splodín látkového metabolizmu do podkožia, v dôsledku čoho dochádza k nasávaniu tekutiny, hromadeniu vody.

Celulitída najčastejšie postihuje oblasť bokov, stehien a sedacej časti tela, ale môže postihnúť ktorúkoľvek časť tela. Masáž môže obsahovať nielen masáž problémových partií ale aj vákuovú masáž, píling a termoaktívny zábal.

 

 

 

About the author:

Kontaktujte nás

Masérsky salón FLÓRA
Štúrova 59/2
03 101 Liptovský Mikuláš

mobil: 0902 191 062
e-mail: jaroslavmikula72@gmail.com

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny masérskeho salónu FLÓRA sú na objednávku.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom.

Mapa stránok

Back to Top