Ajurvédska masáž

Ajurvédska masáž

Ajurvédska masáž

Komentáre vypnuté na Ajurvédska masáž

Táto všeobjímajúca indická tradičná liečebná sústava sa zaoberá všetkými aspektmi ľudského telesného, duševného a duchovného zdravia. Jej meno ájurvéda pozostáva z dvoch sanskritských slov: ájur „život“ a véda „vedenie“. Je hlavnou formou lrkárstva v Indii, kde klasickí lekári a ájurvédski liečitelia pracujú bok po boku. Ájurvéda tiež naberá na popularite na Západe, kde stále viac pacientov vyhľadáva rady liečiteľov, ktorí ju prevádzajú.

Masáž výrazne prispieva k celkovému uvolneniu tela, mysle, zlepšuje funkčnosť pohybového aparátu, lymfatického systému, odstraňuje psychickú únavu a stres. Je to forma relaxácie a posilnenia svalov, vlákien, šliach, kostí a kože. Neustály stres a starosti, s nedostatkom odpočinku zvyšujú výskyt toxínov v tele. Najprirodzenejším  a zároveň najjednoduchším spôsobom ako sa toho zbaviť je práve masáž.

Ajurvéda je náuka o prevencii sa v praxi uplatňuje tak, že liečenie prebieha často pred tým, než ľudia vykazujú nejaké známky ochorenia. To od pacientov vyžaduje, aby boli v stálom, tesnom kontakte s terapeutom, ktorý sleduje celý pacientov spôsob života – stravovanie, záujmy, sexuálny život, výber partnera, podmienky doma a v zamestnaní, náboženskú vieru, osobné zvyky atď. – a v prípade potreby odporúča zmeny.

Keď sa objaví choroba, používa sa široká škála liečebných prostriedkov a techník – od konvenčnej chirurgie po liečivá z rastlín a prídavky minerálov, pripravené špeciálne pre potreby každého jednotlivca. Celkom existuje okolo 8000 rôznych liekov určených pre liečenie pacientov – a pre udržanie ich zdravia a dobrej kondície.

Ako liečitelia tvrdia, môžu byť ájurvédské liečebné postupy prospešné každému. Domnievajú sa, že pomáhajú najmä proti stresu a napätiu. Zvláštne úspechy sa ďalej udávajú pri liečení mnoho ochorení vrátane artritídy, astmy, cukrovky, ekzémov, tráviacich problémov, tuberkulózy a vredov.

 

 

 

About the author:

Kontaktujte nás

Masérsky salón FLÓRA
Štúrova 59/2
03 101 Liptovský Mikuláš

mobil: 0902 191 062
e-mail: jaroslavmikula72@gmail.com

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny masérskeho salónu FLÓRA sú na objednávku.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať telefonicky alebo mailom.

Mapa stránok

Back to Top